Here's some of my haul from my Kroger trip today! Kroger is having another Mega Sale, so you save $1 on each item for every qualifying item that you buy. There are so many great deals this week, make sure you check it out! Here's a breakdown of some of what I bought.
Oscar Mayer Bologna - $1.29 when you buy 5 items
Kraft Shredded Cheese $1.99 when you buy 5 items
Keebler Cookies - $.99 when you buy 5 items
Goldfish crackers - $.99 when you buy 5 items
Glad Containers - $1.50 when you buy 5 items
Use $1/1 Glad Food Protection Item from 05/03 SS (exp 8/3)
Pay $0.50, Submit for $1/1 Glad Food Protection ibotta offer
Final cost is FREE + $0.50 Moneymaker!
Old Orchard Juice $.99 when you buy 5 items
Use $.50 off any Old Orchard Juice 64 Oz.
Final cost is $.49
Good 2 Grow Juice $1.29 when you buy 5 items
Use $1/1 Good 2 Grow Printable Coupon
Final cost: $.39
Kraft Parmesan Cheese $2.99 when you buy 5 items
Use $0.75 off (1) KRAFT 100% Grated Parmesan Cheese
Final cost: $2.04
Luzianne K-Cups $4.99 when you buy 5 items
Perdue Fresh Chicken Thighs and Legs $.99/lb.
Use $1 off 2 Packages of Fresh Perdue Chicken (If you can't find it, change your zip code to 07738.)
Final cost will vary.
Not pictured because my store was out today. I'll check back or pick up a raincheck if these don't come back into stock:
Tide Simply Clean $1.99 when you buy 5 items
Use $0.50/1 Tide Simply Clean & Fresh, Tide Simply Clean & Sensitive, Era or Cheer Detergent, Bounce Sheets or Downy from 05/10 RP (exp 6/30)
Or $1/2 Tide Simply Clean & Fresh, Tide Simply Clean & Sensitive, Era or Cheer Detergent, Bounce Sheets or Downy from 05/10 RP (exp 6/30)
Final cost $1.49 each
Clorox Toilet Bowl Cleaner $.99 when you buy 5 items
$1.00 off (2) Clorox Branded Products
Final cost $.98 for 2
Some notes:
Check your Kroger mailers! You know, the little coupons you get in the mail? I had coupons for Kraft Shredded Cheese and Cottonelle(which is also on sale.) I was able to get Kraft cheese for $1.49/pkg and Cottonelle was just $3.49/12 pack!
Also, the Perdue chicken is an awesome stock up price. I was able to find plenty of packages priced at around $1.75 - $2 at my store, so I paid on average about $1.50 each for the 8 pkgs I bought.
My total today started out at $143, but after my store card and coupon savings were applied, I only spent $54!